چرا انواع فرش ماشینی برای کسب و کار کوچک دوست نیست

نهایتا اینکه هرچه تراکم فرش بالاتر باشد ارزش بیشتری پیدا میکند و قیمت آن بالاتر میرود. با بالا رفتن قیمت قالی،رعایت اصول قالی شویی در بین بهترین قالیشویی ها رقابت شدیدی ایجاد کرده است. فرشهای ماشینی را میتوان از لحاظ جنس الیافی که از آن تولید میشوند در چهار دسته عمده طبقه بندی کرد که عبارتند از فرشهای ماشینی پشمی، فرشهای ماشینی اکریلیک، فرشهای ماشینی پلی استر و فرشهای ماشینی پلی پروپیلن در ادامه به بررسی این الیاف و مقایسه آنها با هم میپردازم. بر اساس آنچه گفته شد در حال حاضر گرانترین فرش های ماشینی ایران و جهان فرش های 1500 شانه هستند که از ظرافت فوق العاده بالایی برخوردارند و فرشهای 1200 شانه، a thousand شانه، seven hundred شانه و five hundred شانه به ترتیب در ردههای بعدی قرار میگیرند. سلام، من سید مصطفی حسینی هستم و در این مقاله قصد دارم به معرفی و مقایسه انواع فرش ماشینی از لحاظ جنس و ماهیت الیاف بپردازم، در ادامه در مورد انواع فرش های ماشینی از لحاظ شانه و تراکم و مقایسه آنها با یکدیگر به مطالبی اشاره خواهم کرد و نیز در مورد بهترین فرش ماشینی و گرانترین فرش ماشینی ایران سخن خواهم گفت، در بخش نظرات نیز در مورد بهترین برند فرش ماشینی کشور توضیحات مبسوطی داده ام. ᠎This information was written ​by GSA Con tent Generat​or Demover sion .


فرش کلاسیک دیجی کالا

ديجي فرش نکته دیگر در مورد گرانترین فرش های ماشینی این است که معمولا برندهای مختلف با توجه به سطح کیفیت و سیاستهای قیمت گذاری محصول، قیمتهای متفاوتی دارند که در شاخه فرش ماشینی سایت ایفرش میتوانید از قیمت محصولات برندهای معتبر فرش ماشینی کشور اطلاع پیدا کنید. ما در این مقاله از چیدانه سعی کردیم به اطلاعات سودمندی که شما برای انتخاب و خرید فرش کاشان خرید فرش ماشینی با الیاف طبیعی نیاز دارید، بپردازیم و انواع آن را مورد بررسی قرار دهیم. وجود مناطق ییلاقی و خوش آب و هوا و جاذبه های کم نظیر طبیعی در سراسر استان کرمان، مسافران و گردشگران داخلی و خارجی فروانی را سالانه راهی این دیار می کند که ارزش افزوده خوبی را نصیب اقتصاد این استان می کند، اگر چه در برابر ظرفیت های استان چشمگیر نیست. در فرش های ماشینی دستباف گونه، برای بدست آوردن تراکم طولی (یعنی تعداد گره رنگ در طول فرش) باید تراکم پود را بر three تقسیم نماییم یعنی زمانی که گفته میشود فرشی تراکم 3000 دارد به این معنی است که باید در یک متر از طول آن 1000 گره وجود داشته باشد یا اگر تراکم فرشی 2550 است به این معنی است که در هر متر از طول آن 850 گره بافته شده است.


قیمت فرش ماشینی دیجی کالا

امروزه بازار فروش و تقاضای فرش ماشینی نیز بسیار داغ است. فرشهای اکریلیک از مقاومت بالایی در برابر گرمای مستقیم برخوردار می باشند به طوری که یکی از ویژگیهایی که فرش اکریلیک را از سایر فرشها متمایز میکند تست گرما میباشد به طوریکه می توان اتوی داغ را روی فرش گذاشته بدون تغییر برداشت ولی در الیاف BCF و پلی استر، فرشها براثر قرار گرفتن در برابر گرما دچار سوختگی و فرورفتگی شده و فرش ازبین میرود. از لحاظ سایش، فرش اکریلیک دچار تغییر نمیشود ولی BCF و پلی استر دچار خوردگی یا پوسدگی به مرور زمان میشوند. از لحاظ کوتاه شدن (آبرفتگی)، به مرور زمان بر اساس مدت مورد استفاده قرار گرفتن یا همان پا خوردگی، تغییر فرشهای اکریلیک بسیار کم یا ناچیزی میباشد که به حساب نمیآید ولی در دیگر انواع فرش ماشینی، این موضوع به شکل ملموسی قابل مشاهده است به طوری که بعد از مدتی شاهد کج یا کوتاه شدن قد یا پهنای فرش خواهیم بود.


به عبارت دیگر فرش های 700 شانه و 500 شانه نرمتر هستند و وزن کمتری هم نسبت به فرش های 1000 و 1200 شانه دارند. دیگر مزیت فرشهای پلی استر، حالت پیوسته این الیاف است که سبب میشود این نوع فرش مانند پشم و اکریلیک پرزدهی نداشته باشد. در اهمیّت این امر همین بس که اندازه های فرش دستبافت تا آن حد در فرهنگ و زبان مردم ایران زمین اهمیت داشته که اندازه های گوناگون آن با توجه به کاربردشان در زندگی مردم نام های گوناگونی را به خود اختصاص داده اند. امیدوارم با مطالعه این مقاله بتوانید یک انتخاب مناسب و مطلوب داشته باشید. در مقیاس کمتر هم محاسبه به همین شکل است یعنی به عنوان مثال در 10 سانتی متر از یک فرش با تراکم طولی 2550 باید 85 گره وجود داشته باشد. برای مثال اگر فرش a thousand شانه معرفی می شود در هر متر از عرض فرش باید a thousand گره وجود داشته باشد (برای محاسبه ساده تر میتوان گفت در ten سانتی متر از فرش باید a hundred گره وجود داشته باشد).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *